آرامیس مشاور
آلزایمر و زیاده روی در مصرف گوشت قرمز مطلب ویژه

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
نوشته شده توسط  | منتشرشده در: مقالات عمومی

آلزایمر و زیاده روی در مصرف گوشت قرمز
رعایت تعادل در تغذیه از مهم ترنی اصولی است که طبیعت درمانگران همواره بر ان تاکید می کنند. توجه به این اصل باعث می شود تا حتی در مصرف مواد مفید طبیعی نیز حد اعتدال رعایت شود. چنان که در ستون نسخه طبیعت بارها وقتی از مزایای مختلف خوراکی های طبیعی نوشته ایم بلافاصله معایب و ضررهای زیاده روی در مصر آن نیز گوشزد کرده ایم.

یکی از نمونه های زیاده روی در مصرف مواد غذایی ، افراط در مصرف غذاهای حاوی آهن است. اگر چه کمبود آهن از شایع ترین مشکلات تغذیه ای در جوامع به ویژه در میان کودکان و زنان محسوب می شود اما زیاده روی در مصرف غذاهای حاوی آهن از جمله گوشت قرمز خود می تواند موجب آسیب هایی جدی به سلامت افراد شود.
مطالعات اخیر دانشمندان آمریکایی در همین زمینه نشان می دهد زیاده روی در مصرف گوشت قرمز و به تبع آن انباشت آهن در مغز در بالا بردن ریسک بیماری آلزایمر تاثیر دارد.
در این مطالعات با بررسی اسکن های مغزی نشان داده شده میزان آهن دریافتی بدن با تخریب بافت مغز در بیماران مبتلا به آلزایمر مرتبط است و در واقع گفته می شود زیاده روی در مصرف مواد غذایی حاوی آهن ممکن است روند بیماری آلزایمر را تسریع و تشدید کند.


منبع: همشهری

بازدید 1140 بار

نظر دادن

جهت ارتباط بعدی با شما، خواهشمند است ایمیل صحیح وارد نمایید.
کلیه اطلاعات شما نزد ما محرمانه خواهد بود.
لطفا نظرات خود را به زبان فارسی تایپ کنید.